Остання редакція: 19 квітня 2022

ОГОЛОШУЄТЬСЯ НАБІР НА БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ З ПІДГОТОВКИ ДО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ЗНО-2022

Уманський національний університет садівництва оголошує набір на курси з підготовки до мультипредметного тесту ЗНО-2022 для усіх бажаючих включаючи внутрішньо переміщених осіб.

Мультипредметний тест для вступу у ЗВО цьогоріч включатиме українську мову, математику та історію України. Національний мультипредметний тест (НМТ) це первинний спрощений аналог того самого ЗНО для вступу і здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), а також на кон’юнктурні і медичні спеціальності (зокрема й контракт).

Це буде один комплексний тест із трьома оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення.

Блок з української мови міститиме завдання з таких тем і буде відповідати чинній програмі ЗНО:

• «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Загалом з української мови передбачили 20 завдань серед яких:

• 15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • п’ять завдань на встановлення відповідності;
  • натомість тестів із української літератури не буде.

Завдання оцінюватимуть по одному тестовому балу за кожну правильну відповідь і логічну пару. Загалом за цей блок можна отримати від 0 до 35 балів.

Зміст завдань блоку з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО

Усі завдання в тесті відповідатимуть чинній програмі ЗНО з математики. Вона охоплює всі теми з алгебри та геометрії, які вивчалися в шкільному курсі.

• «Числа і вирази».
  • «Рівняння, нерівності та їх системи».
  • «Функція».
  • «Імовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм і графіків».
  • «Планіметрія».
  • «Стереометрія».

Усього буде в блоці 20 завдань: 14 з вибором однієї правильної відповіді з п'яти варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (по 3 «логічних пари») і 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання). Завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю цього року не буде.

За правильну відповідь на завдання з вибором - по 1 балу, за кожну логічну пару – по 1 балу, за завдання – 2 бали. У цілому за блок з математики можна максимально отримати 30 балів.

Зміст завдань блоку з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО

У тесті будуть такі теми:

• «Україна в роки Першої світової війни»;
  • «Початок Української революції»;
  • «Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності»;
  • «Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні»;
  • «Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні»;
  • «Західноукраїнські землі в міжвоєнний період»;
  • «Україна в роки Другої світової війни»;
  • «Україна в перші повоєнні роки»;
  • «Україна в умовах десталінізації»;
  • «Україна в період загострення кризи радянської системи»;
  • «Відновлення незалежності України»;
  • «Становлення України як незалежної держави»;
  • «Творення нової України».

В тесті будуть лише завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.» ─ тобто ті теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:

• 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»)

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від  0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів.

Курси з підготовки до мультипредметного тесту ЗНО-2022 в Уманському національному університеті садівництва будуть проходити он-лайн на платформі Zoom.

Скористайтесь можливістю - підготуйтесь до ЗНО завчасно!

Запрошуємо усіх бажаючих!

Детальна інформація за телефоном (067) 700-65-05 (вайбер)

Борис Бондар

завідувач відділу доуніверситетської підготовки