ЄФВВ-2023: ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ
Цьогоріч вступники до магістратури на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» вперше проходитимуть предметне тестування в межах єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).
Пропонуємо потенційним магістрам ознайомитися зі зразками завдань предметних тестів. Добірки уклали робочі групи, координацією діяльності яких опікується Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.
Зауважимо, що Науково-методичний центр ВФПО в процесі підготовки та проведення ЄФВВ забезпечує: організацію навчання членів підгруп із питань педагогічного (стандартизованого) оцінювання, тестології та розроблення програм предметних тестів; відбір, організацію роботи та проведення навчання розробників завдань; організацію укладення тестових завдань та підготовку наборів тестових завдань; організацію аналізу результатів вступного випробування.
Нагадуємо, що предметні тести ЄФВВ міститимуть по 140 завдань, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Зміст завдань відповідає програмам, затвердженим Міністерством освіти і науки України.
Звертаємо увагу потенційних магістрів також на те, що для вступу на будь-яку спеціальність (незалежно від форми навчання ー очна чи заочна, бюджетна чи контрактна тощо) потрібно складати єдиний вступний іспит (ЄВІ).
ЄВІ, який у попередні роки був випробуванням з іноземної мови, цьогоріч поєднує два окремі тести: тест з іноземної мови та тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК). Завдання тестів з іноземної мови укладено відповідно до до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов, а ТЗНК – Програми тесту загальної навчальної компетентності. Ознайомитися із цьогорічними демонстраційними варіантами тестів ви можете тут.
Приклади тестів з іноземної мови минулих років для вступників на магістерські програми, можна знайти на нашому вебсайті.
Раніше ТЗНК складали винятково для вступу на магістерські програми 081 «Право» та 293 «Міжнародне право». Приклади цього тесту можна знайти тут. Проте відтепер загальну навчальну компетентність мають всі охочі вступити до магістратури. Зауважимо, що ТЗНК є універсальним. Він не буде різнитися предметним компонентом залежно від спеціальності. Тобто і біологи і, до прикладу, філологи виконуватимуть ті самі завдання.
10 травня в прямому етері було представлено оптимальну стратегію виконання завдань кожного компонента ТЗНК. Радимо вступникам переглянути цей вебінар.
Галина ГАНГУРЯНУ,
фахівець І категорії відділу доуніверситетської підготовки