+38 (04744) 3-21-70
Меню
Остання редакція: 26 листопада 2020

Підготовка до ЗНО

Шановні абітурієнти! Попереду на Вас чекає серйозний і відповідальний етап життя - складання зовнішнього незалежного оцінювання. Щоб він став максимально успішним, рекомендуємо розпочати практичну і психологічну підготовку до ЗНО завчасно.

Для повноцінної підготовки до ЗНО із будь-якого предмету потрібно готуватися постійно, звісно, оптимальний варіант - займатися двічі на тиждень протягом навчального року чи принаймні другого півріччя.

Налаштуйтеся на позитив. Пам’ятайте: здача ЗНО - це не покарання, а стимул до вашого саморозвитку та успіху!

1 крок: Визначитися із предметами, які Ви будете здавати на ЗНО.  Розпочинати свою підготовку потрібно з визначення факультетів та спеціальностей, які особисто Вам цікаві для вступу. Ознайомтесь із Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання.

2 крок: Протягом року пройти минулорічні тести ЗНО з обраних предметів, проаналізувати їх за складністю особисто для Вас. Проходження минулорічних тестів ЗНО дозволить Вам скласти уявлення, з чим Вам доведеться стикнутися наприкінці навчального року, також, у Вас буде можливість об’єктивно оцінити себе і свій рівень володіння навчальним матеріалом.

Облаштуйте своє робоче місце так, щоб ніщо Вас не відволікало від навчання.

Працюйте до тих пiр, поки відчуваєте, що розумієте навчальний матеріал. Коли відчуєте, що інформація не сприймається, відпочиньте (досить 15-20 хвилин).

3 крок: Розробити графік підготовки до ЗНО. Для того, щоб зробити це, Вам необхідно взяти перелік тем, які входять в програму ЗНО з тих чи інших предметів, визначитися із найбільш складними, та визначити приблизні строки, до яких Ви маєте опанувати певний обсяг навчального матеріалу.

Встановіть для себе норму: наприклад, одна година або, наприклад, одна тема. Інформацію поділіть на частини. Визначте спочатку, що для Вас найважче. Роботу розпочинайте зі складнішого матеріалу.

4 крок: Обрати спосіб підготовки до тестів ЗНО. Коли складено графік підготовки до ЗНО, потрібно відповісти для себе на питання: чи зможете Ви самі якісно підготуватись до складання зовнішнього незалежного оцінювання? Більшість учнів все ж таки звертаються за допомогою до професійного репетитора або записуються на підготовчі курси при вищих навчальних закладах. Кожен випадок індивідуальний, проте, як правило, найбільший ефект дають регулярні заняття.

Під час самостійної підготовки до ЗНО виконуйте побільше різних тестових завдань. Їх можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України, на спеціалізованих web-порталах. 

5 крок: Слідкувати за актуальними новинами ЗНО та новою специфікацією тестів. Для успішного складання тестів ЗНО, окрім досконалого володіння навчальним матеріалом, потрібно чітко уявляти собі процедуру проведення ЗНО, завдання, з якими Вам доведеться стикнутися, а також ті зміни, які вносяться в ЗНО у поточному році.

6 крок: Провести об’єктивну оцінку своїх знань в підготовці до ЗНО.  Порівняйте реальну ситуацію навчання із графіком підготовки до ЗНО, який Ви склали на початку року, а також пройдіть тестування з предметів, щоб порівняти свій поточний рівень знань із початковим. Саме у середині року у Вас ще є час на виправлення своїх помилок в підготовці  до ЗНО. Не затягуйте із такою «ревізією знань», та не втрачайте свій безцінний час.

Порада: як запам’ятати? Якщо у Вас розвинена моторна пам’ять - пропишіть матеріал. Під час написання матеріал повторно опрацьовується. Але користуватись ним або навіть просто приносити із собою на тестування не варто. Одним із вдалих способів запам’ятовування є мнемотехніка -  запам’ятовування асоціаціями: потрібно запам’ятати дату – спробуй пригадати, що ця дата означає для тебе особисто. Може, це день народження твого знайомого? А може, цього дня Ви вперше щось зробили або кудись з’їздили? Однак не слід спеціально вишукувати родинні свята, бо на тестуванні доведеться згадувати ще і їх.

7 крок:  Взяти участь у пробному тестуванні. Пробне тестування – це вкрай корисна процедура, яка допоможе Вам відчути атмосферу реального ЗНО, зрозуміти тонкощі цього заходу та знизити хвилювання на першому реальному тесті. Ми радимо Вам взяти участь у пробному тестуванні хоча б з одного предмету, щоб зорієнтуватися наскільки швидко плине час на тестуванні. При складанні ЗНО, Ви будете використовувати відведений час більш ефективно, що позитивно відзначиться на кінцевих результатах.

Не слід готуватися до ЗНО разом з другом/подругою (якщо лише він (вона) не знає матеріал краще), бо така підготовка найчастіше перетворюється на тривалу балаканину і марну трату часу.

8 крок: Останні дні перед ЗНО – не привід сидіти над книжками 24 години на добу, якщо ви планомірно готувались протягом року. Звичайно, є на світі люди, які здатні у короткі строки оволодіти величезною кількістю інформації. Проте Ви, шановний абітурієнт, звичайна людина, якій потрібні сон і відпочинок.

Перед сном перегорніть пройдені матеріали, спробуйте, дивлячись на заголовок, пригадати загальний зміст питання (якщо не виходить – перегляньте розділ).

Увечері, напередодні ЗНО, дозвольте собі розслабитися: прогуляйтеся, поговоріть по телефону. Тож сміло лягайте спати напередодні ЗНО і намагайтеся побачити свою порцію солодких снів! Вам дуже потрібна буде свіжа голова і максимальна концентрація уваги.

Будьте впевнені у власних силах! Ви - розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам успішно скласти тестування. Будьте працьовитими, не лінуйтеся, і Ваші зусилля обовязково будуть нагороджені.                                                                                             

Останні новини

Всі новини